menusearch
deznn.ir

دیدار امام جمعه دزفول با عشایر

۱۳۹۵/۳/۱ شنبه
(0)
(0)
دیدار امام جمعه دزفول با عشایر
دیدار امام جمعه دزفول با عشایر
به گزارش سایت مجد دز : امام جمعه دزفول با اشاره به فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه “عشایر ذخایر انقلاب هستند” تأکید کرد: عشایر همواره در جامعه کم توقع و جزء نیروهای خدمت گذار به اسلام و کشور بوده اند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تصریح کرد: عشایر در دفاع مقدس با لبیک به امام خمینی(ره) و حضور در جبهه حق علیه باطل، برای دفاع از خاک کشور خود تلاش و مجاهدت کردند.

حجه الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه امروز دشمن با تمام توان آغازگر جنگ نرم بین جبهه اسلام و کفر جهانی است اظهار کرد: دشمن با تضعیف ایمان جوانان، بدنبال این است که کشورهای اسلامی را از وجود نیروهای مؤثر و کارآمد تهی کند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان با اشاره به اینکه امروز دشمن در تمام زمینه ها در حال جنگ است دزفول افزود: ماهواره، اینترنت و فضای مجازی از جمله راه های نفوذ دشمن است، باید در این زمینه ها مراقب و مواظب جوانان بود و با شناخت راه های نفوذ دشمن و با انجام درست وظایف خود، مانع عملی شدن اقدامات او گردید.

حجه الاسلام والمسلمین قاضی فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه “چفیه من نماد این است که آماده نبرد، جنگ و دفاع هستم” را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: اگر مقاومت نکنیم و جوانان احساس مسئولیت نکنند، دشمن موفق خواهد شد که به اهداف خود برسد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه دشمن با وضع تحریم ها بدنبال وارد کردن فشار اقتصادی است یادآور شد: دشمن نقطه ضعف کشور ما را اقتصاد می داند و باید با استفاده از منابع درونی در راستای اقتصادی خودکفا قدم برداشت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون اقتصاد مقاومتی و موقعیت استراتژیک ایران اسلامی را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: ایران اسلامی شاهرگ حیاتی بازار جهانی است که باید با استفاده از این فرصت به انتظارات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد جامه عمل پوشاند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به درخواست عشایر برای برگزاری نماز جمعه خاطر نشان کرد: نماز جمعه از گستره وسیعی برخوردار است که باید شرایط برای اقامه آن فراهم باشد.

حجه الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به درخواست عشایر مبنی بر ساخت مساجد گفت: نمازگزار رکن اصلی مسجد است و مردم با حضور در مساجد می توانند بسیاری از مشکلات آن را حل کنند.

امام جمعه دزفول ساخت مسجد در مناطق عشایری و کمبود امام جماعت در این مناطق را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: از طریق هماهنگی با مرکز سفیران هدایت و حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) امام جماعت برای این مناطق اعزام خواهد شد.

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول سرهنگ “عبد الامیر محتشمی راد” در ابتدای این دیدار درخواست عشایر در زمینه احداث مساجد و اقامه نماز جمعه در مناطق عشایری را مورد توجه قرار داد و گفت: مساجد در آموزش تعلیمات دین و اجتماعات مذهبی بسیار مؤثر می باشند و ساخت مسجد و حضور روحانی در مناطق محروم و نیازمند باعث ترویج فرهنگ دینی در آن مناطق خواهد شد.سرهنگ محتشمی راد تأکید کرد: تمام دستگاه ها با همکاری هم و فراهم نمودن امکانات در مناطق روستایی و عشایری مانع مهاجرت این قشر عزیز به شهرها و ایجاد مشکلات گوناگون برای آنها خواهند شد.//مجد دز
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر